Soczewki biurowe!

Soczewki biurowe do bliży i odległości pośrednich znajdują zastosowanie wewnątrz pomieszczeń, oferując wyjątkowy komfort użytkowania podczas takich czynności jak czytanie, czy praca przy komputerze. Specjalna konstrukcja zapewnia duży zasięg i wyjątkowo szerokie strefy widzenia w bliży. Soczewki eliminują konieczność częstej zmiany pozycji głowy i chronią oczy przed zmęczeniem. Polecane są do zajęć wymagających większego zasięgu widzenia niż w tradycyjnych soczewkach do bliży.

Więcej szczegółów   Umów wizytę

Soczewki jednoogniskowe

Służą do korekcji jednej wady wzroku: krótkowzroczności (soczewki ujemne) lub nadwzroczności (soczewki dodatnie). Okulary z tego typu soczewkami mogą być wykorzystywane przy aktywności jednego typu, np. mogą to być okulary tylko do czytania, albo do dali – do codziennego życia. Mogą więc być noszone cały czas, albo zmieniane w miarę potrzeb.

Soczewki dwuogniskowe

Składają się z dwóch segmentów o różnych mocach. Górna część tych soczewek przeznaczona jest do korekcji widzenia dali, natomiast dolna do korekcji bliży (czytania). Okularów dwuogniskowych można używać do codziennego życia. Wadą tego typu soczewek jest brak korekcji odległości pośrednich pomiędzy dalą i bliżą oraz mało estetyczny, widoczny segment do korekcji bliży.

Soczewki progresywne

Umożliwiają jednoczesną korekcję widzenie dali, bliży i odległości pośrednich. Są to soczewki z tzw. płynną ogniskową, zależną od punktu, przez który patrzymy. Soczewki progresywne są nowoczesną alternatywą dla soczewek dwuogniskowych. Spełniają podobne zadanie, ale umożliwiają możliwość korekcję odległości pośrednich i są zdecydowani bardziej estetyczne- soczewki te wyglądają z zewnątrz jak soczewki jednoogniskowe.

Girl with glasses

Oprawy dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych

Belutti, Tonny, Solano

Soczewki fotochromowe

Dostosowują się do zmiennych warunków oświetleniowych, rozjaśniając się i przyciemniając z niesamowitą szybkością, w zależności od natężenia światła. Pozwala to na noszenie okularów przez cały dzień, bez konieczności zmiany ich na okulary przeciwsłoneczne, bądź odwrotnie. Zapewnia to wyjątkową wygodę i komfort użytkowania.

Soczewki z antyrefleksem

Powłoki antyrefleksyjne są uszlachetnieniem stosowanym w celu wyeliminowania rozproszonych odbić światła na powierzchni soczewek, co wpływa na zwiększenie ilości światła przechodzącego przez soczewkę i zwiększenie kontrastu widzenia.

Soczewki polaryzacyjne

Mają dwie podstawowe zalety: pełnią funkcję okularów przeciwsłonecznych i neutralizują oślepiające refleksy, powstające wówczas gdy światło odbija się od mokrej drogi, powierzchni wody lub śniegu. Eliminacja światła odbitego zwiększa kontrast widzenia i pozwala na bardziej komfortowe widzenie. To idealne soczewki do wszelkiego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu, pozwalające pełniej korzystać z życia.